تبلیغات
- - توصیه هایی مهم برای امتحا نی موفق

توصیه هایی مهم برای امتحا نی موفق

پنجشنبه 2 دی 1389 12:08 ب.ظ

نویسنده : سید محمد حسینیان

سید داوود حسینی

چکیده = درنظام آموزشی فعلی  امتحان معیار ارزشیابی از دانسته ها وتواناییهای شماست وشما میتوانید از آن بعنوان ابزاری برای ارزیابی مهارتهای یادگیری خود استفاده کنید اما اما شرایط وعواملی وجود دارند که عملکرد شما را در امتحان تحت تاثیر قرار می دهند

 

لذا  رعایت پاره ای نکا ت در زمان امتحان لازم مباشد.

برای موفقیت بیشتر در امتحانات تو صیه های زیر بکار ببندید:

1-با آمادگی کامل وبه موقع در سر جلسه امتحان حاضر شوید.وسایل مورد نیاز مانند مداد ، خودکار ، ماشین حساب ،  لغت نامه و ساعت را به همراه داشته باشید .

2-با اطمینان خاطر وآرامش در جلسه امتحان شرکت کنید . مثبت اندیشی کنید.وهمواره این جملات را در ذهن خود تکرار نمایید که من برای امتحان کا ملا آماده ام وحتما نمره خوبی خواهم گرفت. هر گاه احساس نگرانی کردید چند نفس عمیق بکشید تا آرام شوید.قبل از امتحان با دوستا نتان  راجع به اضطراب و دلشوره صبحت نکنید زیرا نگرانی همچون یک بیماری مسری قابل سرایت به دیگران است.

3-آرام ولی هوشیار باشید اگر حق انتخاب دارید مکانی مناسبی را برای نشستن انتخاب کنید .

4-در ابتدا نگاهی گذرا به سوالات بیاندازید .حدود 10درصد وقت خود را به این کار اختصاص دهید .

کلمات کلیدی در هر سوال را پیدا کنید وبرای پاسخ به سوالات وقت را در نظر داشته باشید.

در حالیکه سوالات را می خوانید نکاتی که به ذهنتان می رسد را کنار آنها یاد داشت کنید.

5-برای پاسخ گویی به سوالات از یک بر نامه خاصی پیروی نمایید.ابتدا  سوالات ساده تررا پاسخ دهیدو بعد آنهایی که نمره بیشتری دارند .سپس به سوالاتی پاسخ دهید که:

الف ) مشکلتر هستند ب)جواب دادن به آنها وقت بیشتری می گیرد ج)نمره کمتری دارند.   

6-در امتحا نات تستی دقت کنید. الف) ابتدا پاسخهایی را که می دا نید اشتباه  است را کنار بگذارید. ب)اگر سوال نمره منفی ندارد پاسخی را که حدس میزنید صحیح باشد را انتخاب نمایید مگر زمانی که واقعا به نتیجه قطعی رسیده باشید.

7-درپاسخ به سوالات تشریح دقت کنید از مو ضوع منحرف نشوید ، از تو ضیحات غیر ضروری ومثالهای اضافی بپر هیزید مطمئن شوید که به تمام سوالات پاسخ داده اید ، در صورت داشتن وقت اضافی پاسخها را مرور کرده تصحیح نمایید، برای ترک جلسه امتحان عجله  نداشته باشید، سعی کنید بهترین روش یادگیری را پیدا نموده واز آن برای  یا دگیری مطا لب  در امتحا نا ت استفاده  کنید.

 
دیدگاه ها : نظرات