تبلیغات
- - ساماندهی مدارس استثنایی کشور

ساماندهی مدارس استثنایی کشور

یکشنبه 14 شهریور 1389 11:27 ق.ظ

نویسنده : سید محمد حسینیان

به نام خدا

دستورالعمل  ساماندهی مدارس استثنایی اگر چه با تاخیر سه ماهه نسبت به ساماندهی آموزش و پرورش (26/2/1389)  به تاریخ 31/5/1389 ابلاغ شد اما جای لطفش باقی است که نسبت به سال قبل زودتر صادر شد.

چند نکته :

1. سازمان آموزش و پرورش اسنثنایی سالهاست وظیفه تشخیص دانش آموزان مرزی را بر عهده دارد ، جای بسی خوشحالی است بالاخره مسئولیت خدمات پس از تشخیص را بر عهده گرفته است.(بخش آموزش تلفیقی / فراگیر )

2. در فصل سوم (جایگاه فعالیت ها ) دستورالعمل ، هیچ اشاره ای  به فعالیت های مددکاری اجتماعی و پرورشی نشده است. امیدوارم سازگاری برای جبران حذف فعالیت های این دو بخش پیش بینی گردد.

3. علی رغم اعلام مکرر وزیر محترم و سیاست های وزارت آموزش و پرورش در خصوص عدم خریدخدمات آموزشی در بخش آموزش ، این سازمان در ذیل صفحه 7 در خصوص استفاده از این خدمات اشاره نموده است.

به اعتقاد ما (همچنان که در پست خرید خدمات آموزشی در طرح ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی مهرماه 87 اشاره شده است) به مهمترین بخش که همان آموزش های بدو خدمت است توجه نشده است. همچنین پرداختی هایی پایین به این عزیزان که به عنوان کارگر ساده (علی رغم داشتن مدارک بالای دانشگاهی ) در احکام صادره ذکر می شود . به نوعی ظلم در حق این همکاران خواهد بود.

دریافت فایل دستورالعمل ساماندهی مدارس استثنایی کشور

حجم: 165 کیلو بایت

 
دیدگاه ها : نظرات