تبلیغات
- - آیا مشکلات آموزش و پرورش با استیضاح وزیر حل خواهد شد؟

آیا مشکلات آموزش و پرورش با استیضاح وزیر حل خواهد شد؟

دوشنبه 21 مرداد 1387 08:08 ق.ظ

نویسنده : سید محمد حسینیان

۶۰امضاء برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش

آموزش نیوز:علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی از امضاء ۶۰نماینده مجلس شورای اسلامی برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش خبر داد به گزارش خبرنگار آموزش نیوز  وی عدم تحقق برنامه ها و اهداف و سیاستهای آموزش و پرورش ،برخورد سلیقه ای با برنامه های مصوب ، گلایه فرهنگیان ، مردم و دانش آموزان و صدور بخشنامه های بی ضابطه و مشکل آفرین را بخشی از دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد وی تاکید کرد در انجام این استیضاح نمایندگانی با گرایشهای مختلف مشارکت دارند و جمع آوری امضاء فردا نیز صورت خواهد گرفت و پیش بینی می شود تعداد امضاء نمایندگان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش به 100 امضاء برسد وی تصریح نمود : افراد در استیضاح کاملا جدی بوده و برای ایجاد تحول واقعی در آموزش و پرورش این استیضاح صورت می گیرد.

 سایت تابناک نیر ضمن تائید خبر فوق به نقل از موسی قربانی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام نمود  احتمالا طراحان - استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به  بعد از تعطیلات تابستانی موکول کنند.

توضیح: اگر چه انتخاب یك مدیر توانمند برای وزارت آموزش و پرورش بسیار مهم است اما آموزش و پرورش و مدیران آن هنوز درگیر حل مشكلات مالی و كسری قابل توجه بودجه  هستند. نمایندگان ضمن استفاده از حق قانونی خود فكری برای حل مشكل كسری بودجه آموزش و پرورش نیز بكنند.فرهنگیان معوقه های متعددی از سنوات قبل دارند . هرماه به فیش حقوقی خود نگاه می كنند تا ببینند آیا مرخصی مناطق محروم  - حق التدریس و سایر مطالبات آنها واریز شده است یا نه؟ بازنشستگان عزیز را كه نباید فراموش نمود كه ماهها منتظر پاذاش پایان خدمت هستند.گذشته از همه ی اینها نمی دانند چرا قانون خدمات كشوری اجرا نمی شود. نمایندگان مجلس بجای تعویض پی در پی وزرای آموزش و پرورش فكری هم به حال كسری بودجه آموزش و پرورش نمایند. آنگاه .....
دیدگاه ها : نظرات