تبلیغات
- - روز معلم

روز معلم

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387 05:04 ق.ظ

نویسنده : سید محمد حسینیان

                

"به نام خدا و  اولین معلم"

  در آستانه سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم قرار گرفتیم. لازم دیدیم ضمن تسلیت شهادت اسوه ی علم و تقوی ، معلم حوزه و دانشگاه ، (و همچنین گرامیداشت یاد دکتر خانعلی  كه در جریان اعتصاب و تجمع معلمان مقابل مجلس در سال ۱۳۴۰کشته شد). فرا رسیدن هفته و روز معلم را بر همه معلمان زحمت كش در سراسر میهن اسلامی علی الخصوص معلمان دانش آموزان استثنایی تبریك بگوییم.

امروزه توجه به آموزش و پرورش از شاخص‌های عمده وتوسعه جوامع انسانی محسوب می‌شود . یعنی كشور‌ها نه بر اساس رشد و توسعه اقتصادی بلكه بر اساس میزان توجه به آموزش وپرورش مورد ارزیابی قرار می‌گیرند هیچ كشوری را نمی توان یافت كه بدون توجه به امر آموزش و پرورش به توسعه پایدار و همه جانبه دست یابد.توسعه اقتصادی ،صنعتی و... لازمه اش تربیت نیروهایی است كه در سنگر تعلیم و تربیت پرورش می یابند.در این عرصه معلمان به عنوان پیشگامان و نیروهای خط مقدم آموزش و پرورش وظیفه سنگین و پیامبر گونه را بر عهده دارند.پس بر ما فرض است موانع و مشكلات اساسی فراسوی این قشر زحمتكش برداشته شود. مشكلاتی كه در این سالهای اخیر تبدیل به یك سری اعتراضات صنفی گشته و بار ها و بارها به طروق مختلف به اطلاع مسئولین رسانده شده است . اما مسئولین بجای حل این مشكلات با بیان حل در آینده ای نزدیك با این گروه برخورد قهر آمیز نموده اند.

 اما گذشته از وظایف مسئولین و سازمانها در رفع مشكلات فرهنگیان معلمان نیز باید برای افزایش توانمندی و كارآمدی خود تلاش و كوشش نمایند.

 معلمی كار آمد خواهد بود كه دارای ویژگیهای زیر باشد:

1- پرورش مهارتهای فکری در دانش آموزان

2- ایجاد خود پنداره مثب و انگیزه كسب دانش و پیشرفت در بین دانش آموزان

3- اداره محیط کلاس به شیوه ای كه دانش آموزان بهترین ساعات را در آنجا بگذرانند.

4- بهره گیری از روشهای نوین تدریس

5-  ارزیابی مستمر یادگیری دانش اموزان و تجدید نظر در روشها و فنون تدریس در صورت لزوم

6- پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان خاص

7- یادگیری  مستمرو مادام ا لعمر در رشته مورد تدریس و آشنایی با آخرین یافته های علمی 

                          به امید موفقیت و سربلندی تمامی معلمان 
دیدگاه ها : نظرات